Burun Estetiği

Image Description
Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı ile Burun Tıkanıklığına Çözüm sağlanabilir, önceki burun ameliyatları ve burun darbelerine bağlı bozukluklar İKİNCİ BURUN AMELİYATI Estetiği ile düzeltilebilir, burun kemiği yamukluğu ve eğrilikleri düzeltilebilir, burun kıkırdağı kayması ve eğrilikleri düzeltilebilir, Büyük burun küçültülebilir, küçük burun büyütülebilir, uzun burun kısaltılabilir, kısa burun uzatılabilir, dar ince burun genişletilebilir, geniş burun inceltme ve daraltma yapılabilir, Düşük Burun Ucu Kaldırılabilir, burun kemeri alınabilir, BURUN DELİKLERİ KÜÇÜLTÜLEBİLİR, burun tıkanıklığı yapan BURUN ETLERİ alınabilir, yüzüne en uygun burun şekli en güzel ideal biçimde doğal burun görünümü sağlayacak tarzda yapılabilir, burun görünümü ve solunumu ile ilgili bütün sorunlar estetik burun ameliyatları ile düzeltilebilir.

Burun estetiği için yapılması gereken en önemli şey; burun ameliyatını kusursuz şekilde yapabilecek, En İyi Burun Estetiği Doktorunu Bulmak olacaktır. Bunun da en kolay ve güvenilir yolu daha önce burun ameliyatı olmuş ve güzel burnu olan birinin doktorunu bulmak ve ondan yardım istemek olacaktır.

Sizin için en iyi burun estetiği doktoru sizin burnunuzu yapan doktordur. Burnunuzu emanet edeceğiniz doktoru bulduktan ve burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdikten sonra artık burun doktorunuzun sizin için en iyi burun estetiği sonucunu almaya çalışacağından endişe etmeyin. Çünkü burun estetiği ameliyatı sonucu sizin kadar doktorunuzu da etkileyecektir ve sizi mutlu edebilirse sizi gören yeni burun estetiği adayları kazacaktır.

Burun estetiği ameliyatı öncesi çekilen burun resimleri üzerinde yapılan burun fotoğrafları analizi ve burun tasarımı ile ameliyat sonrası nasıl bir burun ve yüz görüntünüz olacağı size gösterilebilir ve burun şeklinizi seçebilirsiniz. Daha önce ameliyat olmuş kişilerin burun ameliyatı öncesi ve burun ameliyatı sonrası burun resimleri doktorunuz tarafından size gösterilir. Burun estetiği öncesi burun fotoğrafları ile burun estetiği sonrası burun fotoğrafları arasında kıyaslama yapmak; neler ile karşılaşacağınızı size göstererek rahatlamanızı sağlar. Böylece estetik burun ameliyatı korkusu, heyecanı ve stresi azalır.

İdeal Burun Estetiği Nasıl Olmalıdır?

İdeal burun estetiği; hiçbir eksiği ve kusuru bulunmayan, rahat nefes ve koku alan, iyi görünen ve müdahalesi anlaşılmayan sonuçlar elde etmeyi amaçlamalıdır. İdeal bir burun yüz ile orantılı büyüklükte ve yüz hatları ile mükemmel uyum gösteren bir bütünlük içinde olmalıdır.

Burun estetiği; ameliyatı yapan doktora ve estetik burun ameliyatı olan kişiye özel bir işlemdir. Her yüzün kendine özgü dokusu ve yapısı vardır. Hiç bir yüz ve burun diğerlerine benzemez. Bu yüzden estetik burun operasyonu geçiren bütün burunların değişik yüzlerdeki duruş ve görünüş burun estetiği sonuçları da farklı olur. Sizin için en iyi burun, sizin sahip olduğunuz burundur. Başkasında güzel görünen bir burun sizin yüzünüze yakışmayabilir. Sizin yüzünüz için en iyi burun yine sizin şuan sahip olduğunuz burundan yapılacaktır. Güzel burun, yüz ile uyum içindedir. Yüz estetik çizgileri ile uyumlu, yüzle orantılı büyüklüktedir. Burnun güzelliği izafidir ve buna kesin sınırlar çizilemez. Her doktor her hastası için en iyisini yapmak ister. Doktorları bu zorlu işlemde destekleyerek daha iyisini yapmaya teşvik eden güç kaynağı ise mutlu ettiği hastalarından aldığı dua ve pozitif enerjidir. İnsanların çoğu doğal, güzel, ideal bir buruna sahip olmayı İsterler. Burnun doğallığı, ameliyattan önce sizi tanımayanların burnunuzdaki değişikliği fark etmemesidir.

Kusursuz Burun Estetiği İçin Beklenti Ne Olmalıdır?

Kusursuz burun estetiği arzusu, doğamızın bir sonucudur. Beğenmek ve beğenilmek doğal bir olgudur ve ruhumuzu besleyen sevginin kaynağıdır. Bu yüzden öz beğeni ile başlayan samimi bir sevgi, öz saygıya dönüşüp diğer insanlara ulaşınca mutluluk iksiri olur.

Her insanın kendisi için Mükemmel burun estetiği Sonucu elde etmek istemesi masum doğal bir beklenti gibi görülebilir. Bunun ile birlikte doğal gerçek durumla örtüşmeyen hedefler elde edilemez ise hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir.

Beğenmediğiniz bir burun ile ömür boyu barışık yaşamak zorunda değilsiniz. Ama çıkartıp kenara koyarak en iyisi ile değiştiremediğiniz; ancak elinizdeki burundan bir şeylerin yapılabildiği estetik burun ameliyatı operasyonlarında Kusursuz Burun Estetiği Sonucu istemek için, gerçeği kabullenecek kadar da olgun olmalısınız.

Burun estetiği ameliyatları için amaç mümkün olan en iyi sonucu elde etmek olsa da; doğru beklenti estetik burun ameliyatı öncesi ile kıyaslandığı zaman, burun estetiği sonrası ulaşılan daha iyi görünüm ve daha iyi solunum sonucu başarılı olarak değerlendirilmeli ve kabul edilmelidir. Zaten yeterli mesleki tecrübe, birikim ve beceriye sahip bir hekimin kontrolünde burun ameliyatı olduğunuz zaman; burun müdahalesinin erken dönemi olan ilk 1. ayında kaza ve yara iyileşme sorunları gibi olağan dışı durumlar hariç; bu deneyimli ve yetenekli estetik cerrahi doktorunun elinde hiç bir burun estetiği sonucu, burun ameliyatı öncesi eski hali ile kıyaslanır ise daha kötü olma ihtimali olmaz.

Burun yüz estetiğinde önemlidir. Estetik bütünlüğü bozulmuş kötü görünen bir burun güzel bir yüzün görüntüsünü bozabilir. Fazla dikkat çekmeyen yüzünüzle uyumlu görünen bir burun size hoş bir hava verir. Burun estetiği ameliyatı hayatınızdaki bütün sorunları çözemez belki ama öz güvenizi artırabilir. Daha başarılı ve mutlu olmanızı sağlayarak yaşam kalitenizi yükseltebilir.

Burun Estetiği; Kişinin Ruhuna Sanatsal Bir Dokunuştur!

Beden ve ruh iki ayrı özden meydana gelse de sıkı etkileşim içindedirler. Beden ruhun yuvası, ruh bedenin canıdır. Burun estetiği sonucu yüzünüzdeki değişiminin ruhunuza yansıyan etkileri olur. Ruhunuzdaki bu sizi mutlu eden güzel etkinin tekrar bedeninize yönelerek onu daha da güzelleştirdiğini yaşayarak görürüsünüz.

Burun Estetiği Sanatı; taklit edilmesi mümkün olmayan, el ve beyin uyumu gerektiren titiz bir sanatsal çalışma işidir. Burun ameliyatını yapan doktorun tecrübe ve becerisine göre ve estetik burun ameliyatı olan hastalara göre farklılık gösteren bilginin sanatla birleştiği bir görsel ve işlevsel maharet operasyondur.

Rinoplasti de denen burun estetiği operasyonu yurdumuzda en sık yapılan estetik ameliyatlar arasındadır. Burun estetiğinin amacı iyi görünüm ve rahat solunum elde etmektir. İnsan eli müdahalesi ile dokunulduğu anlaşılmayan, hep oradaymış gibi duran; yüzle uyumlu ve orantılı, rahat nefes alan bir burun ameliyatı başarılıdır. Başarılı bir burun estetiği, bireyin yaşam kalitesini ve mutluluğunu artırır.

Burun Estetiği Ameliyatı, cerrahın bilgisini yeteneğiyle birleştirip ortaya koyduğu sanat eseri gibidir. Sonuca etki eden dört önemli faktör vardır:

  • Burundaki bozukluğun derecesi
  • Cerrahın bilgi, tecrübe ve becerisi
  • Burun Estetiği Adayının uyumu
  • Burun Estetiği Ameliyatı iyileşme süreci

Bu dört etkenden birinde sorun olursa burun estetiği sonucu başarısız olacaktır. Birden fazla faktörde sorun olursa estetik burun ameliyatı riski artacaktır. Kısaca burun estetiği ameliyatı, taklit edilemeyen, doktora ve burun estetiği adayına göre farklılık gösteren; sanatsal beceri ve dikkat gerektiren bir operasyondur.

Burun ameliyatları; yüze yakışan bir uyum içinde, doğal ve ameliyat olduğu anlaşılmayan aynı zamanda rahat nefes alınabilen sonuçlar elde etmeyi hedeflemelidir.

Burun Estetiği Öncesi Neler Yapılır?

Estetik Burun Ameliyatlarının başarası aslında ameliyat öncesi başlar. Burada hem burun estetiği adayına hem de operasyonu yapacak estetik cerrahi doktoruna sorumluluk düşmektedir.

Bir burun estetiği adayının görevi; ameliyatını başarı ile en iyi şekilde yapabilecek estetik burun doktorunu aramak, bulmak ve seçmek olacaktır. Her burun estetiği adayı kendisi için en iyisini isteyecektir. Burun Operasyonunu yapan Estetik Cerrahi Uzmanı Doktorunuz da sizin burun estetiğinizi en güzel biçimde gerçekleştirmek için elinden gelenin en iyisin yapmaya çalışacaktır. Bunun ile birlikte bilmek ve yapabilmek iki farklı gerçektir. Bilgi iyi ama burun ameliyatını yapan el iyi değilse yada el iyi bilgisi yeterli değilse her iki durumda da burun estetiği başarısızlık ile sonuçlanacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı milimetrik hassasiyet ile çalışmayı ve mevcut bütün teknikleri bilmeyi gerektirir. Burun ameliyatı mükemmel geçse ve siz de tam uyum içinde size söylenenleri yapsanız bile iyileşmeye bağlı sorunlar çıkabilmektedir. Ama tecrübeli ve eli iyi bir estetik cerrahın elinde iyileşme sorunu olsa bile; burun yine de eskisinden güzeldir ve problemleri düzeltmek kolaydır.

Burun operasyonunuzu yapan estetik cerrahınızın el becerisi, bilgi ve deneyimi iyi ise burun estetiği sonucunuz da % 90 oranında başarılı olacaktır. Geri kalan % 5 ise sizin dikkatinize ve doktorunuzun söylediklerine uyumunuza, diğer % 5 de iyileşme sürecine bağlıdır.

Burun Estetiği Ameliyat Hazırlığı Çok Önemlidir!

Burun Estetiği Ameliyat Hazırlığı; sizin istek ve beklentilerinizi dinleyip dikkate alan ve gerçekler ile örtüşen makul, mantıklı ve ulaşılabilir sonuçları elde etmeyi hedefleyen; estetik cerrahınız tarafından karşılaşılabilecek ihtimalleri açılayan bir bilgilendirme süreci şeklinde geçer.

Burun Estetiği Öncesi Hazırlık Aşamasında, doktoruznuz ile aranızda iyi bir iletişim kurmak çok önemlidir. Bütün istek ve beklentilerinizi sıkılmadan samimi ve açık yüreklilik ile doktorunuzla paylaşmalısınız. Özellikle, burun estetiği ameliyatı ilgili beklentileriniz ve ameliyatın sonuçları hakkında aklınıza gelen tüm soruları cerrahınıza sormaktan çekinmeyiniz.

Cerrahınız sizi dinledikten sonra burnunuzun ve yüzünüzün yapısını inceleyecek ve sizin için mümkün olan ihtimalleri anlatacaktır. Burun kemiklerinizin ve kıkırdaklarınızın yapısı, yüzünüzün şekli, cildinizin kalınlığı, yaşınız ve beklentileriniz temel tartışma konularıdır.

Estetik Cerrahınız, kullanacağı anestezi ve ameliyat tekniğini, ameliyatın yapılacağı ortamı, risklerini, maliyeti ve varsa diğer seçenekleri açıklayacaktır. Çoğu sağlık sigortası poliçeleri, tamamıyla estetik amaçlı olan burun estetiği ameliyatı' nı kapsamına almaz.

Uzun yıllar önce olsa bile daha önce geçirdiğiniz herhangi burun ameliyatı veya burun tedavisini, varsa alerji veya solunum güçlüğünüzü, kullandığınız ilaçları doktorunuza söylemelisiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Ameliyatı; ülkemizin burun yapısı nedeni ile ve burun şeklinin yüzün estetik görüntüsünü belirgin biçimde etkilemesinden dolayı en sık yapılan estetik ameliyat olarak karşımıza çıkmaktadır. Burun estetiği ameliyatları, burunda doğuştan olan yapısal bozukluklar ile sonradan kaza, düşme, darbe gibi travmalar sonucu oluşan burun eğriliği ve burun yamukluğu gibi burun şeklini bozan görünüm problemleri ve burun deliklerini tıkayan burun solunum sorunlarını düzeltmek için yapılan estetik müdahaleleri kapsar.

Burun şekil bozuklukları ve burun eğrilikleri nedeni ile burundan nefes almak zorlaşabilir hatta imkansız hale gelebilir. Burun yüzde çıkıntılı bir organ olduğu ve sık travmalara maruz kaldığı için; burun bozuklukları ve eğrilikleri çok görülmektedir. Bundan dolayı da burun estetiği ameliyatı en çok talep edilen ameliyatlar arasındadır.

Burun estetiği ameliyatı olan adaya ve operasyonu yapan doktora has özel bir müdahaledir. Günümüzde estetik cerrahlar burun estetiği operasyonlarında sadece burundaki eğrilik ve bozuklukları düzeltmekle yetinmeden yüz hatlarına yakışır bir burun olmasını da göz önünde bulundururlar. Çünkü burnun yüzdeki duruşu, çizgileri, kemikleri, açısı, dudakla mesafesi her kişi de farklıdır ve kişiye karakteristik kişilik özelliklerini verir.

Burun Estetiği Öncesi Neler Yaşarsınız?

Burun Estetiği Öncesi İlk Görüşme

Burun estetiği olacak hastalar estetik cerrah ile doğrudan aracısız görüşmeli; asistanı veya başka bir görevli ile konuşmamalıdır.

Burun estetiği adayının ameliyat öncesi burun fotoğrafı çekilir. Ameliyata hazırlık için değişik açılardan çekilen burun fotoğrafları üzerinde burun ameliyatı sanal provası yapılır. Burun resimleri üzerinde yapılan burun tasarımı, estetik burun ameliyatı adayına ve operasyonu yapacak estetik cerrahi uzmanına bir ön fikir sunar. Üzerinde çalışma yapılan burun resmi ve doğal burun fotoğrafı, daha sonra çekilecek burun resimleri ve ameliyat sonrası doğal burun fotoğrafları ile karşılaştırılmak üzere arşivlenir. Burun estetiği fotoğrafları, ve doğal burun fotoğrafları, burun estetiği sonrası yapılacak değerlendirmede önemlidir. Burun estetiği resimleri ve doğal burun resimleri, estetik burun ameliyatı için burun estetiği sanatının ayrılmaz bir parçasıdır. Bu burun resimleri çalışması; burun estetiği öncesi ve sonrası fotoğrafları, burun ameliyatı için tedavinin bir parçası olarak değerlendirilmelidir.

Hasta kendini ve nasıl bir burun istediğini doktoruna detaylıca anlatmalıdır.

Estetik cerrah kişinin isteklerinin makul olup olmadığını, istediği burnun yüzüne yakışıp yakışmayacağını değerlendirir. Burun estetiği adayının kendisine yakışacak ve yüz hatları ile uyum sağlayacak burun yapısını bilgisayar ortamında gösterir. Burada amaç operasyon sonrasında nasıl bir burun ve yüz görüntüsü olabileceği hakkında kişiye fikir vermektir.

Ameliyat öncesi bilgisayar ortamında yapılan sanal burun tasarım çalışması; ameliyat sonrası oluşacak burun ve yüz görüntüsü konusunda kişiye seçme ve vazgeçme şansı sunduğu için çok değerlidir. Estetik cerrahi uzmanlığımın ilk yıllarından beri burun estetiği yaptığım bütün hastalara ameliyat öncesi Burun Estetiği Tasarımı yapıyorum. Bu onları ruhsal olarak ameliyata hazırlama ve ameliyat öncesi streslerini azaltma bakımından iyi bir yöntem oluyor.

Burun Estetiği Ameliyatı öncesi yapılan görüşmede geçirdiğiniz önemli hastalıklar, ameliyatlar ve kullandığınız ilaçlar araştırılır. Bu ilk görüşmede siz de bütün sağlık hikayenizi sıkılmadan tam açıklık ve samimiyet içinde hekiminizle paylaşmalısınız.

Burun estetiği ameliyatı için ameliyat saatinden en az 6 saat önce hiç bir şey yiyip içmemelisiniz. Aç ve susuz olarak burun ameliyatının yapılacağı hastaneye operasyon saatinden en az 2 saat önce başvurmalısınız. Bu iki saatlik zaman zarfında ameliyata hazırlık için Sağlık Bakanlığının istediği standart kan testleri testler yapılır. Bu testlerde burun estetiği ameliyatının ve anestezinin sizin için muhtemel riskleri araştırılır.

Burun Estetiği Ameliyatı Sırasında Neler Yapılır?

Burun Estetiği Ameliyatının genel anestezi ile tam uyku halinde yapılması idealdir. Doktor ve hastanın ameliyat esnasındaki rahatlığı başarı oranını yükseltir. Ameliyat öncesi kol veya elinizden açılan damar yolundan verilen sakinleştirici ilaçlar ile rahatlatılır ve ameliyathaneye alınırsınız. Yine bu damar yolları kullanılarak genel anestezi uygulanır ve kişi tamamen uyutulur. Genel anestezi gece uykusuna benzer. Uyuduğu için geçen zaman anlaşılmaz. Bütün operasyon birkaç dakika gibi kısa sürede bitmiş algılanır. Tıpkı akşam yatıp sabah kalkmak gibi. Ameliyat süresi yaklaşık 2 saattir. Damardan verilen ilaçlar ile uyutulursunuz. Burun estetiği işlemi sırasında ağrı acı hissedilmez. Ameliyat bitince ilaçlar kesilir ve uyanırsınız.

Siz uyduktan sonra ameliyat başlar. Ameliyat sırasında her hangi bir ağrı ve acı duymazsınız. Burun üstündeki deri kaldırılarak burun kemik ve kıkırdak yapıları ortaya çıkarılır. Böylece sorunlu bölgeler görülür. Burun kemik ve kıkırdak fazlalıkları özel aletler yardımı ile rahatlıkla alınabilir ve eğrilikler düzeltilebilir. Solunumu tıkayan burun etleri ve eğrilik nedeniyle solunum yolunu tıkayan kıkırdak ve kemik yapılar düzeltilerek yerlerine yerleştirilir.

Burnunuz yüzünüzün yapısı ve dokusuna uygun olarak yeniden yapılandırılıp şekillendirilir. Bu burun estetiği olan kişiye ve ameliyatı yapan doktora özel sanatsal bir çalışmadır. Bu yüzden tekrarı ve benzeri olmayan bir işlem olup büyük bir dikkat, titizlik ve hassasiyet gerektirir.

Yapılacak olan işlemler bittikten sonra kemik ve kıkırdak yapılar yeni yerlerine yerleştirilip tespit edilir. Burun cildi kapatılarak ameliyat sonlandırılır. Burun delikleri içine hava geçişine imkan tanıyan küçük ve yumuşak silikon tüpler yerleştirilir. Böylece burun solunumunuz tam tıkanmaz ve ameliyat sonu yaşam konforunuz daha iyi olur. Doktorunuzun önereceği merhem ve deniz suyu ile burun bakım yapmanız kendiniz daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

Bütün burun ameliyatı işlemleri bitince uyumanızı sağlayan anestezi ilaçları kesilir ve sabah kalktığınız gibi uyanırsınız. Bu sırada elinizi burnunuza dokundurmamalı ve düz yatmalısınız. Biraz üşüme ve titreme olabilir; bu da 30 dakika içinde geçecektir.

Burun Estetiği Ameliyatında Küçük Silikon Tüp Kullanımı

Bundan yaklaşık 10 yıl önceden yapılan burun estetiği ameliyatlarında burun delikleri içine antibiyotikli gazlı bezler yerleştirilirdi. Bu dönemlerde burun ameliyatı olmuş çevrenizde bunun ile ilgili hoş olmayan anıları olan kişilere belki şahit olmuşsunuzdur. Ben de bizzat bunu yaşanlardanım. Bizim insanımız galiba yaşadığı şeyleri biraz abartmayı seviyor. Aynı olayın farklı kişilerde değişik öyküleri anlattığına çokça tanık oldum.

Eskiden kullanılan bu tamponlar burnu tam tıkadığı için burun solunumu mümkün olmuyordu ve bu durum kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkiliyordu. üstelik bu tamponları ameliyatın ikinci günü almanız gerekiyordu. Bu zamanda dokular tam iyileşmediği için ağrılı ve rahatsızlık verici bir işlemdi. Üstü bir de erken almak durumunda kalındığı için şişlikler ve kanama nedeniyle burun içinde yapışıklıklar oluyor ve geç dönemde burun solunumunu olumsuz etkiliyordu.

Günümüzde artık bu iş için kullanılan küçük yumuşak ve delikli olduğu için burun deliğini tam tıkamayan ve burundan nefes almaya imkan tanıyan silikon tüpler kullanılmaktadır. Bunlar hijyenik olduğu için burun için istenildiği kadar tutulabiliyor. Burun içinde oldukları sürece kremler ve deniz suyu ile burun içi temizliğine imkan tanıyor. Üstelik burunda uzun süre tutulabildiği için alınırlarken burun iyileşmiş oluyor buda hissedilen acı ve ağrıyı ortadan kaldırıyor. Ne kadar burunda kalırsa kalsınlar dokuya yapışmıyor ve böylece alınırlarken ağrı ve acı olmuyor.

Burun Estetiğinde Tamponsuz Ameliyat Yöntemi

Tampon korkusu olan bazı burun estetiği adaylarında burun içinde hiç tampon kullanılmayabilir. Tampon kullanılmayan burun estetiği ameliyatlarında, burun içerisinde burnun orta kısmındaki hat boyunca karşılıklı dikişler ile iki kısımda birbirine yakınlaştırılır. Böylece yapılan bu dikişler tamponun yaptığı işlevi görmüş olurlar. Bazen de bu duruma ek olarak silikon tabakalar da eklenebilir. Böylece burun içerisinde yapışıklık olması da engellenmiş olur.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında Ağrı ve Sızı Olur mu?

Burun estetiği ameliyatı hastalar açısından kolay bir ameliyat olup ameliyat sonrasında aynı gün hastaneden çıkıp eve gidebilirsiniz. Ancak arzu ederseniz bir gün hastanede yatmayı tercih edebilirsiniz. Her ameliyat sonrasında ağrı olduğu için kişiler burun estetiği ameliyatı sonrasında da hemen ağrı hissedilecek sanırlar ve endişe duyarlar. Oysa burun estetiği ameliyatı sonrasında beklenildiği gibi çok fazla ağrı ve sızı olmaz. Çünkü burun ameliyatı kıkırdağı çevreleyen zarın ve kemiğin altında yapıldığı için üstelik operasyon anında da lokal anestezi de uygulandığı için operasyon sonrasında hastanın ağrı hissetmesi söz konusu değildir.

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Yanaklarda Şişlikler Oluşması Normal midir?

Burun estetiği ameliyatlarında, her ameliyat sonrasında olduğu gibi bir takım beklenen tepkiler oluşması gayet normal bir durumdur. Bunlar en fazla 15 gün içerisinde ortadan kaybolabilen normal ve beklenen tepkilerdir. Burun ameliyatı olan kişilerin %20 de tepkiler abartılı iken geri kalan % 80 inde hafif düzeyde seyretmektedir.

Bu tepkiler herkeste farklı şekilde az yada çok olarak görülebilir. Bazılarının abartılı biçimde şiştiği görülürken bazılarında oluşan şişlikler minimaldir veya hiç fark edilmeyebilir. Bunlar; yanaklarda oluşan şişlikler oluşması, göz altlarında şişlikler ve göz kapaklarında morluklar şeklinde görülebilir.

Göz kapakları oldukça hassas olduğu için en ufak bir çarpma da bile morarabilmektedir. Bütün bu tepkiler en geç iki hafta içerisinde kendiliğinden iyileşerek yok olmaktadırlar.

Ameliyat sonrasında ilk randevu 8 gün sonraya verilir. Aradan geçen bu zamanda kişi kendini biraz toparlamıştır. Bir hafta sonra burundaki atel, burun içindeki silikon tüpler çıkartılır. Hala burundaki ve yanaklardaki gözaltı torbalarında ki şişlikler durmaktadır. Bu şişlikler ancak 15 gün içerisinde geçmektedir. Morluklar ise gitmiştir. Genelde ameliyattan sonraki ilk bir ayın bitiminde hasta normale dönmektedir. İlk bir yıl içerisinde de burun bütünüyle tam olarak yerine oturmuş olur.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi operasyonun başarısı o operasyonu yapan cerrahın deneyimi ve el becerisi ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle cerrah ne kadar iyi olursa ameliyat sonrasında komplikasyon olma ihtimali o kadar düşük olur. Ancak bütün riski yok demek mümkün değildir. Bütün cerrahi işlemlerde olduğu gibi her zaman sürpriz bir risk oluşma ihtimali mevcuttur. Bir burun ameliyatında oluşabilecek riskler genel olarak enfeksiyon oluşumu, burun kanamaları, anestezi kaynaklı riskler şeklinde özetlenebilir.

Burun estetiği ameliyatlarında herhangi bir iz kalma durumu söz konusu değildir. Ancak burun deliklerine yapılacak her hangi bir müdahalede (küçültme) dışarıdan doku çıkarmak gerekirse bazen çok az da olsa iz kalabilmektedir. Ancak burun ameliyatlarında estetik cerrahlar bu alanda daha başarılı işler çıkarabilmektedirler. Estetik cerrahlar bu gibi sorunlarda mümkün olgularda iç kısımdan doku çıkarmayı tercih ettiklerinden iz kalma riski fark edilmeyecek düzeye indirilebilir.

Burun Estetiği Sonrası Olabilecek Riskler Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatları sonrasında her hangi bir risk ile karşılaşmak olası bir durumdur. Alanında uzmanlaşmış en tecrübeli estetik cerrahların yaptıkları operasyonlarda bile çeşitli riskler oluşabilmektedir. Bunlar genellikle doku iyileşme sorunları ve hastanın istenmeyen davranışlarından kaynaklanmaktadır. Önemli olan bu gibi durumlar ile karşılaşıldığı zaman, ameliyat olan kişinin hemen moralini bozmasına gerek yoktur. İyileşme tamamlandıktan sonra bu basit sorunların rahatlıkla düzeltilebileceğinin bilinmesi burun estetiği adaylarının endişelerini azaltıp streslerini gidermeye yeterli olacaktır.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında herhangi bir sorun oluşursa bu problem İkinci Burun Estetiği ile düzeltilebilir. Meslek hayatım boyunca daha önce başka yerlerde burun estetiği veya burun ameliyatı olmuş binden fazla burun revizyonu denen ikinci burun ameliyatı müdahalesi gerçekleştirdim. İkinci burun ameliyatı için ince burun derililerde ilk burun ameliyatından sonraki ameliyatın 1. yılında kalın burun derililerde ise 1,5 veya 2 yıl sonra revizyon yapmayı seçmekteyim.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Konular

AĞIZ VE DUDAKLARDA KURULUK OLABİLİR ve doktorun önerdiği miktarda sıvı almaya mutlaka özen göstermelisiniz. Ameliyatın ilk günü dudaklar sürekli bir bez yardımı ile ıslatılmalı ve nemli kalması sağlamalıdır. Ameliyatın ikinci gününden itibaren dudaklar krem sürerek nemli tutulabilir.

Burun üstüne yerleştirilen atele dokunmamalı ve burun içine koyulan silikon tüplere oldukça dikkat edilmeli ve yerlerinden kıpırdatılmamalıdır.

Doktorunuzun söylediklerine dikkat edip yalnızca doktorun verdiği ilaçları kullanmalı ekstra ilaç almamalıdır. Alınması gereken ilaç var ise ve şart ise bu doktorunuzun iznine bağlı olmalıdır.

Yatarken başı sadece dik ve düz tutarak uyulmalıdır. Burun ameliyatının ilk üç günü çift yastıkta yatmanız önerilir. Yatarken ve gece uyurken başınızı sağa veya sola çevirerek yatmamalısınız. Yüzünüz tavana bakacak şekilde uyuyup dinlenmelisiniz.

Dişleri temizlerken yumuşak bir diş fırçası kullanmak gerekir. İlk on gün kolay çiğnenebilir ve sindirilebilir gıdalar ile beslenmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Burunu her türlü darbelerden korumalı ve herhangi bir yere değmemesine özen göstermelidir.

Burun üstüne takılan termoplastik atel sadece hekim tarafından çıkarılmalıdır. Bunun haricinde siz dahil kimsenin burun atelinize dokunmasına izin verilmemelisiniz.

Ameliyattan sonra ilk günler burundan açık pembe sıvı sızıntısı ve hafif sızıntı şeklinde kanama olabilir. Fakat durmayan, kırmızı renkli, fazla bir kanama olduğunda mutlaka ameliyatı yapan doktora bilgi verilmeli ve sizi çağırırsa kontrole gidilmelidir.

Ameliyattan sonra sonrasında kan basıncını yükseltecek hareketlerden kaçınılmalıdır. Ani Sağa, Sola Ve Geriye Dönüşler Ve Sert Hareketlerden Sakınmalı, Baş Fazla Öne Eğilmemelidir.

Burun ateli çıkarıldığı zaman ilk görüntü hoşunuza gitmeyebilir. Bu burnun en şiş olağan olmayan görüntüsü yaklaşık on gün sonra daha kabul edilebilir hale gelecektir. Burun ucu havaya doğru kalkık görülebilir bu daha sonra zamanla inecektir ve burun şekillenecektir.

Atel Alındıktan Sonra 2 Ay Boyunca Burun Cildinizi Güneşten Korumalısınız. Bunu koruyucu faktör içeriği 30 dan yüksek olan bir güneş koruyucu güneşe çıkmadan 30 dakika önce bütün burun ve yüz cildinize sürerek yapabilirsiniz. Eğer güneşe 4 saatten fazla maruz kalacaksanız güneş koruyucuyu her 4 saatte bir tekrarlamalısınız.

Üst dudak ve burun çevresinde geçici uyuşukluk hissedilebilmektedir. Bu durum gayet doğal bir durumdur ve duyusal iyileşmeniz iki ya da üç ay içinde kendiliğinden düzelecektir. Burun ucundaki uyuşukluğun ise iyileşmesi 2 yıl kadar zaman alabilmektedir.

Estetik burun ameliyatından sonra solunum yönünden ve görüntü bakımından tam sonucun alınması için yaklaşık 1 yıl kadar bir zaman gerekmektedir. Yani iyileşme hızlandırılamayan sabır ve zamana bağlı bir süreçtir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Nasıl Geçer?

Burun estetiği öncesi biraz heyecan olsa da burun ameliyatı sonrası genellikle rahat geçer. Ameliyattan 6 ile 8 saat sonra hastaneden taburcu olarak evinize gidebilirsiniz. Bazen bir gece hastanede kalmanız gerebilir.

Burun ameliyatı sonrası 4-6 saat kadar hiç bir şey yiyip içememelisiniz. Ağzınızda oluşabilecek kuruluk için dudaklarınızı ıslatabilirsiniz. Beslenmeye hafif sulu gıdalara başlamanız önerilir. Burun ameliyatı sonrası fazla ağrı olmaz. Eğer hafif bir ağrı, bulantı, kusma gibi şikayetler olursa ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Başınızı yüksekte istirahat etmeniz sıkıntılarınızı azaltacaktır.

Estetik burun ameliyat sonrası ilk iki gün burundan hafif kanlı bir sızıntı olabilir. Ameliyattan sonraki ilk iki günü dinlenerek geçirmelisiniz. Üçüncü gün isterseniz fazla yorucu olmayan günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Ameliyat sonu burnu darbelerden korumak ve ilk iki ay burnu mıncıklama, çekme, elle sümkürme gibi sert travmalardan korumak en önemli kuraldır. Refleks olan ve engellenemeyen hapşırmada ağız açık olmalıdır. Nefes ile yumuşak sümkürme ve deniz suyu ile burun içi bakımı yapılabilir.

Burun Estetiği Sonrası Burun Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği sonrası BURUN BAKIMI ve BURUN TEMİZLİĞİ önemlidir. Estetik burun ameliyatı sonrası burun bakımı rehberi bölümünde açılanan önerileri lütfen dikkatlice ve titizlik ile uygulayınız. Anlamadığınız konuları doktorunuza sormaktan çekinmeyiniz.

Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşme zaman alır ve sabır gerektirir.

Ameliyat sonrası bakıma aktif olarak katılmanız, ameliyat kadar önemlidir.

Ameliyattan çıktığınızda, burnunuzun üzerinde plastik bir atel olacaktır. Bu atel, burna şekil verilmesi ve burnun korunması için önemlidir. Burun Üstündeki Atele Dokunmayın.

Burun altındaki tampon gerektikçe değiştirilebilir ve kanama yoksa tamamen çıkarılabilir.

Uyurken veya dinlenirken, başınızı gövdenizden en az iki yastık yüksekte olacak şekilde dik tutmalı, düz olarak yatmalısınız. Daha ayrıntılı bilgi için Burun Estetiği Sonrası Bakım Rehberi bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

Burun estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süresi zaman alır ve sabır ister.

Estetik Burun Ameliyatı sonrası ilk kontrolünüz 8. günde olur ve bu süre sonunda büyük oranda iyileşmiş olursunuz. Bu kontrolde burun içindeki yumuşak silikon tüpler ve üstündeki termoplastik atel alınır. Şişlikler nedeniyle ilk görüntünüze alışamayabilirsiniz ve hatta hoşunuza gitmeyebilir.

Yüzünüzdeki şişlikler 3 ile 5 günde büyük oranda iner. Eğer morluklar oluşur ise iki hafta içinde kendiliğinden geçer. İlk 2 ay gözlük kullanmamalısınız. Burnunuzun son şeklini alması bir yılı bulacaktır.

Estetik Burun Ameliyatı İyileşmesi hızlandırılamayan uzun bir süreçtir, sabır ve zaman ister. Lütfen yeni yüzünüze alışmak için kendinize zaman tanıyın.

Burun Estetiği Sonrası Değerlendirme Nasıl Yapılır?

Hiçbir yüz ve burun diğerine benzemediğine göre sonuçlar da farklı olacaktır.

İyileşme tamamlandıktan sonra):

  • Ameliyattan önce sizi tanımayanlar burnunuzdaki değişikliği fark etmiyorsa
  • Sizi yıllar önce görmüş ama iyi tanımayan birisi, siz de bir değişiklik olduğunu söylüyor fakat ne olduğunu bilemiyorsa
  • Aynanın karşına geçip kendinize baktığınızda eskisinden daha iyi olduğunu düşünüyorsanız
  • Operasyon öncesine göre daha rahat nefes ve koku alabiliyorsanız estetik burun ameliyatınız başarılıdır.

Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Burun Estetiği Fiyatları, diğer bütün estetik operasyonlarda olduğu gibi kişiye özeldir. Bu yüzden Burun Ameliyatı Fiyatları hastaya, doktora ve hastaneye göre değişir. Estetik Burun Ameliyatları Fiyatı ve Burun Ameliyatı Fiyatları konusundaki bu değişkenlik kafa karışılığına neden olabilir. İster estetik burun ameliyatı fiyatı olsun, ister burun ameliyatı fiyatı olsun; sonuçtan önce Burun Estetiği veya Burun Ameliyatı Ücretleri üzerine yoğunlaşmanın olayın değerini ve ciddiyetini anlamamak olduğunu düşünüyorum.

Şüphesiz bir şeyi alırken fiyat bir seçim kriteri olabilir ve en iyi ve en kaliteli hizmeti almak herkesin en doğal hakkıdır. Şundan hiç endişe etmeyin; gerek burun estetiği olsun, gerek burun ameliyatı olsun, ister az ister çok ne kadar ve kaç para ödemiş olursanız olun doktorunuz sizin için en iyisini yapmaya çalışacaktır. Ama çok düşük fiyatlara yüksek beklenti içine girmek hayal kırıklığı ile sonuçlanabileceği gibi çok yüksek burun ameliyatı veya estetiği fiyatları da her zaman en iyi sonucu sağlayacağı anlamına gelmemektedir.

Burun estetiği ameliyatının maliyeti, doktorun ofisinin yerine, ameliyat yaptığı hastaneye ödediği ücrete, personel giderine, vergilere ve kullanılan malzemelere göre farklılık gösteririr. Bir de doktorun, daha önce yaptığı burun ameliyatı sayısı, ikinci ameliyat riski, burun ameliyatlarından aldığı sonuçlar ve talep yoğunluğu burun estetiği ve burun ameliyatı fiyatları üzerine etkilidir. Her işte olduğu gibi insanlar yaptığı işin tam karşılığını aldığına inandığı zaman ücretin bir önemi olmaz.

Burun Estetiği olmuş bir insan; sabah rahat bir burun solunumu sonucu dinleminiş olarak uyanıp aynaya daha uzun ve mutlu bakıyorsa, doktor kontrole gelen burun estetiği hastasının yüzündeki yaşam enerjisinden kendi payına düşeni alıyorsa, ne estetik burun ameliyatı için kaç para ödendiğinin bir önemi olur ne de burun ameliyatı fiyatı kaç liradır hatırlanır. Kimse beğenmediği birşeyin fiyatını sormaz bile.

Burun estetiği ve burun ameliyatı için ofisime başvuran hastalarımamın sorunlarına en uygun burun estetiği fiyatlarını ve en uygun burun ameliyatları fiyatını sunmaya çalışıyorum. En uygun burun ameliyatı fiyatı, en ucuz burun estetiği olmak anlamına gelmediği gibi en pahalı burun estetiği fiyatları da en iyi sonucu veren burun ameliyatı anlamına gelmez. Burun estetiği fiyatı belirlerlemede; daha önce burun ameliyatı olması, burun darbesi geçmişi, burunda solunum problemi olması, burun yüz orantısı bozuk olması vb kriterler etkilidir.

Burun ameliyatı fiyatları ve burun estetiği ücretleri nin ne kadar olduğunu konusunda daha iyi bilgi verebilmek için ofis ortamında fizik muayene gereklidir. Muayeneye gelemeyecek olanlar için bir burun estetiği ve burun ücreti konusunda ön bilgi verebilmek için burun solunum problemi varsa ve daha önce burun ameliyatı olmuş iseniz belirterek burun fotoğrafları analizi yapılabilir. Bunun için burnunuzun her iki yandan ve önden resimlerini çekerek bu fotoğrafları bize gönderirseniz burun fiyatı hakkında sie bir ön bilgi sunabilir.

Burun Estetiği Burun Tasarımı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği burun tasarımı ve bilgisayarda online burun resimleri değerlendirmesi yapmak, doktorlara ve burun ameliyatı adaylarına önemli bilgiler verebilir. Bunun için önden ve her iki yandan çekilmiş burun fotoğraflarınızı bize göndermeniz gerekir. Biz de bu resimleri inceleyip tasarımlar ile düzenleyerek açıklamaları ile yine size geri gönderelim.

Bilgisayarlı 3D Burun Tasarımları ameliyat sonu nasıl bir burun ve yüz görüntünüz olacağı hakkında size bir ön fikir verecektir. Böylece ameliyat öncesi seçme ve vazgeçme şansınız olacaktır. Bilgisayarda yapılan burun resimleri tasarım çalışması biz doktorlara da burun sorunları hakkında bir ön bilgi sunmaktadır. Burun Fotoğrafları üzerinde yapılan bu Online Muayene ofis ortamında hastaya dokunarak yapılan Fizik Muayene bulgularının yerini tutamaz. Ama yine de estetik cerrahlara burun sorunları hakkında bilgi verebilir.

Eğer muayene gelemeyecek kadar uzak veya yoğun iseniz; daha önce burun ameliyatı olduysanız belirterek ve burnunuzdan şikayetlerinizi açıklayarak aşağıdaki bağlantıyla burun resimlerinizi bize gönderebilirsiniz.


Siz de Burun Estetiği Olmak İstiyorsanız

Bu  0532 301 17 37  numaraya tıklayıp WhatsApp üzerinden bize burun resimlerinizi her iki yandan ve önden göndererek nasıl bir burun ve yüz görüntünüz olabileceğini görebilirsiniz.


Biz de burun tasarımlarınızı yaparak ameliyat sonu burnunuzun ve yüz görüntünüzün nasıl olabileceğini gösteren burun resimlerinizi size geri gönderelim. Böylece burun ameliyatı olmadan seçme ve vazgeçme şansınız olsun.

Kararınızın hayatınıza güzellikler katması dileğiyle...

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Büyükdere Caddesi NO: 24 Hukukçular Sitesi Daire NO: 20 Şişli / İSTANBUL

0532 301 1737