Meme Dikleştirme

Image Description
meme-diklestirme-istanbul

Meme (Göğüs) Dikleştirme

Meme dikleştirme estetiği ameliyatı ile kadınlar için her yaşta daha sıkı, dik, diri ve daha güzel göğüsler yapılabilir. Bu yazıda İstanbul'da sarkmış memeler için göğüs kaldırma ve meme dikleştirme ameliyatında uygulanan yöntemler ve fiyat bilgileri bulunmaktadır.

Meme kadınlar için hem estetik hem de fonksiyonel açıdan oldukça önemlidir. Fazla kilo alıp verme ya da gebelik dönemi sonrasında meme dokusu deformasyona uğramakta ve sarkmalar meydana gelmektedir. Günümüz teknolojik imkanları ve bilimsel çalışmaların sağladığı olanaklar ile cerrahi yöntemler ile meme dikleştirme ameliyatları uygulanabilmektedir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Tasarımı

Artık göğüs dikleştirme estetiği olmadan önce çekilen meme ve göğüs resimlerinden bilgisayar ortamında dijital meme dikleştirme tasarımları yapılarak ameliyat olmadan önce, meme dikleştirme ameliyat sonrası nasıl bir şekil ve büyüklükte göğüsleriniz olabileceğini üç boyutlu olarak sanal ortamda size gösterebiliyoruz. Böylece ameliyat öncesi çektiğimiz göğüs resimleri üzerinde yapılan çalışmalar ile ameliyat sonrası göğüs şeklinizi seçme şansınız oluyor. Adeta ameliyat sonrası meme görünümünün sanal bir provası olan göğüs tasarımları; hem biz estetik cerrahi doktorlarına, hem meme dikleştirme ameliyatı olan göğüs dikleştirme estetiği adaylarına faydalı bilgiler sunuyor.

Siz de göğüs dikleştirme ameliyatı düşünüyorsanız ameliyat olmayı düşündüğünüz doktorunuzdan göğüs dikleştirme ve kaldırma tasarımı isteyebilirsiniz. Göğüs dikleştirme tasarımlarını ben her hastam için özel olarak yapıyorum. Meme büyütme için programlanmış Hazır göğüs tasarımları bir fabrikasyon olup; özel ve benzersiz bir varlık olan insan vücudunu güzelliği tam yansıtamazlar ve ameliyat sonrası ile pek örtüşmeyebilir. Bunun için Meme Tasarımı, sizin göğüslerinizden çekilen resimler üzerinde, sizin yanınızda, beklenti ve istekleriniz dikkate alınarak gerçekçi ve olabilecek şekil boyutlarda yapılarak, estetik meme dikleştirme ameliyatınızı yapacak doktorunuz tarafından size gösterilir ve onayınıza sunulur.

Burada şunu hatırlamakta fayda görüyorum; doktorunuzun çektiği meme resimlerinde yüzünüz görünmez, kimliğiniz teşhir edilmez ve sizin izniniz olmadan başkaları ile paylaşılmaz. Size tasarım yapacak kişinin doktor olduğundan emin olmalısınız, doktorun asistanı veya bir başkası ile göğüs resimleriniz lütfen paylaşmayın.

İnternet ortamında meme resimlerinizi doktor olduğundan emin olmadığınız kimseye, hele yüzünüz de gösterecek şekilde göndermeyin. Bu göğüs resimlerinizi yalnızca ofisine gidip görüştüğünüz doktorun telefon numarasına WhatsApp dan gönderebilirsiniz. E-Mail adreslerine de göndermenizi önermem çünkü doktorlar adını sahte e-mailler düzenlenebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Göğüs dikleştirme ve meme kaldırma estetik ameliyatı işlemi; bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı ve bu ameliyat için risk taşımayan, göğüslerinde sarkma ve meme başında düşme olan ve bunu düzelttirmek isteyen kadınlara yapılır.

Önemli hastalık durumlarında, hamilelik esnasında, bebek emzirme döneminde meme dikleştirme ve göğüs kaldırma ameliyatları yapılmaz. Meme büyüklüğü normal fakat sarkık gögüslere sahip olan kadınlara; daha estetik, daha dik ve daha sıkı göğüsler için meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir.

Bazı göğüs sarkıklıklarına meme doku erimesine bağlı hacim kaybı ve göğüs küçülmesi eşlik edebilir. Göğüslerdeki bu boşalmayı da telafi edip daha dolgun memelere sahip olmak isteyen bayanlara meme dikleştirme ile beraber silikon protezler de yerleştirilerek meme büyütme de yapılabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Hazırlığı

Meme Dikleştirme ameliyatını en iyi şekilde yapacak doktoru bulup görüştükten sonra estetik cerrahınız ile yapılacak göğüs dikleştirme tekniği seçimi konusunda birlikte karar verilir. Meme dikleştirme ameliyatınız için estetik cerrahınızın programına uygun ve sizin en iyi tarih belirlenir ve hastaneden randevu alınır.

Göğüs dikleştirme ameliyatından önce; eğer 40 yaşın altında iseniz meme ultrasonografi, 40 yaşın üstünde iseniz meme mamografi tetkikleri yaptırmanız şu anki göğüslerinizin durumu hakkında bilgi edinmenizi sağlanın yanında ileride çıkabilecek meme hastalıklarının değerlendirilmesi işlemini kolaylaştıracaktır. istenir. Ameliyat günü yanınızda bir refakatçinin bulunması sizi fiziksel ve ruhsal olarak destekleyip rahatlatacaktır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Sarkık göğüsler, meme dikleştirme operasyonu için iyi bir aday profiline sahiptir. Bazı göğüs sarkmalarına meme başı büyümesi ve genişlemesi de eşlik edebilir. Göğüs dikleştirme sırasında büyümüş ve genişlemiş da meme başları da meme boyutuna orantılı şekilde küçültülerek daha estetik bir görünüm kazanmaları sağlanabilir

Göğüslerinizin daha dolgun görünmesini istiyorsanız, meme dikleştirme ve büyütme operasyonunu birlikte yapılır. Memelerinizin boyut ve büyüklüğünden memnun iseniz, daha küçük ve sıkı göğüsler istiyorsanız, meme dikleştirme ve küçültme ile birlikte yapılabilir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Görüşme

Göğüs dikleştirme ameliyatının bu ilk görüşmesinde ve meme muayenesi sırasında sıkılmadan bütün istek ve beklentileriniz doktoruz ile paylaşmalısınız. Meme dikleştirme estetiğinizi yapacak doktorunuz ile yapılan bu görüşmede, şikâyetleriniz ve ameliyat sonrası beklentiniz değerlendirilir. Göğüslerinizin büyüklüğü, şekli, derinizin durumu, yaşınız, çocuk sahibi olup olmamanız ve bu konudaki düşünceleriniz, meme başının yeni yeri gibi durumlar sizinle konuşulur.

Göğüs kaldırma ameliyatının ayrıntıları hakkında size bilgi verilir. Göğüs kaldırma ameliyatı sonrası memede kalacak muhtemel iz, meme başı duyarlılığı, emzirme, anestezi şekli ve ameliyat riskleri hakkında bilgi verilir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs dikleştirme ameliyatı hemen öncesi hastane odasında siz ayakta dururken cilt kalemi ile vücut ölçülerinize göre memelerin üstüne doktorunuz tarafından ameliyat planını oluşturan göğüs çizimleri yapılır. Göğüs kaldırma işlemi bu çizimlere göre yapılacağından kalem izleri silinmemelidir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı, meme başı kaldırma ve göğüs toparlama için hangi teknik seçilirse seçilsin, mutlaka genel anestezi altında ve hastane şartlarında yapılmalıdır. Göğüs dikleştirme esnasında ağrı ve acı duyulmaz. Meme toparlama işlemi kullanılan tekniğine göre yaklaşık 2 ile 3 saat sürer.

Hastane odasında daha önce açılan damar yolundan sizi rahatlatacak sakinleştirici ilaçlar yapılır ve sedye ile ameliyathane alınırsınız. Ameliyathanede anestezi doktoru tarafından kan alınırken açılan damar yolundan ilaçlar verilerek uyutulursunuz. Göğüsleriniz temizlenip steril edildikten sonra vücudunuz steril temiz örtüler ile kapatılır. Ameliyat öncesi göğüs çizimleri ile planlandığı gibi kesiler açılarak operasyon başlatılır:

 • Kesiler, meme başı etrafında daire şeklinde, göğüs altından meme ucuna doğru uzanan bir deniz çapası şeklindedir.

 • Açılan bu yerlerden meme dokusu, yukarı doğru olması gereken en uygun yere taşınarak konumlandırılır ve tespit edilir.

 • Meme başı ve yeni ve dik göğüslere oranlı olarak yerleştirilir.

 • Kesiler kapatılarak meme dikleştirme işlemi sonlandırılır.

Göğüs dikleştirme operasyonunda meme dokusu çıkarılmaz. Yalnızca fazla cilt ve bozulmuş meme derisi çıkartılır. Bundan dolayı Meme Küçültme işlemine göre dikleştirmede meme dokusu ve süt kanallarının zarar görme riski daha azdır.

Meme büyüklüğü yetersiz olan ve daha dolgun göğüsler isteyen bayanlara Göğüs Büyütme tekniğinde olduğu gibi meme dokusu veya göğüs kası altına silikon protezler meme dikleştirme işlemi sırasında konabilir. Böylece meme dikleştirme estetiği sonucunda göğüslerdeki sarkık görünüm düzeltilirken aynı zaman da silikon protezler kullanılarak daha güzel, daha dolgun ve daha büyük göğüsler yapılabilir. Yani bir taş ile iki kuş vurulmuş olur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Meme Resimleri

Göğüs dikleştirme ameliyatı öncesi, meme dikleştirme ameliyatı sonrası göğsünüzün durumunu değerlendirme ve karşılaştırmak için yüzünü göstermeyen göğüs resimleriniz çekilir. Meme kaldırma ameliyatı sonrası iyileşme sürecini ve göğüs şeklinizdeki değişiklikleri takip etmek için meme resimleri çekilir. Çekilen bu meme resimleri ameliyat öncesi çekilen meme resimleri ile karşılaştırılır.

Böylece bu göğüs resimleri kıyaslaması ile göğsünüzün iyileşme sürecini takip etme ve görme şansınız olur.

Meme Dikleştirme ameliyatı öncesi çekilen göğüs resimleri üzerinde ameliyat hazırlığı yapılır. Çekilen bu meme resimleri göğüs toparlama ameliyatı sonrası çekilen Meme Resimleri ile karşılaştırılmak üzere arşivlenir.

Meme Büyütme Ameliyatı öncesi ve sonrası çekilen bu Göğüs Resimleri kimliğinizi teşhir etmez ve yüzünüz görünmez ve hiç bir şekilde sizin izniniz olmadan başka insanlar ile paylaşılmaz.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyat Tekniği

Meme Dikleştirme Ameliyatı olacak hasta doktorun karşısında ayakta dik olarak dururken muayene edilir. Meme başının düştüğü seviye ölçülür. Meme boyutundaki küçülme miktarı belirlenir. Hastanın beklentileri değerlendirilir. Göğüs kaldırma ameliyat tekniği seçiminde, hastanın beklentileri ile memedeki sarkma ve erime düzeyleri önemli rol oynar:

 • Eğer göğüslerde hafif bir sarkma varsa ve memeler kabul edilebilir şekilde ise silikon meme protezi ile göğüsler daha dolgun ve dik duruma kolayca getirilebilirler. Bu göğüs dikleştirme tekniği, meme büyütme de olduğu gibi en kolay en iyi sonucu veren hafif seviyedeki göğüs sarkmalarında etkili meme kaldırma yöntemdir.

 • Eğer memelerde sarkma çok fazla ve meme dokusu miktarı yeterli ise meme küçültme ameliyatı tekniğine benzer şekilde göğüs toparlama yöntemi yapılır. Bu meme toparlama tekniğinin göğüs küçültme ameliyatından farkı fazla meme dokusu çıkarılmamasıdır.

 • Eğer göğüslerde sarkma fazla ve meme doku miktarı yetersiz ise memelere hem silikon protez konulur, hem de meme toparlama ameliyatı yapılır. Silikon protez ile yapılan meme toparlama ameliyatlarında kullanılan protezin büyüklü, ameliyat sırasında meme cildinin durumuna göre belirlenir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyat Sonrası Nasıl Geçer?

Göğüs dikleştirme operasyonu sonrası genellikle geçer. Meme Dikleştirme işlemi yaklaşık iki ile üç saat kadar sürer. Ameliyatınız bitip istirahat edeceğiniz özel odanıza alınınca sizi şunlar bekler:

 • Göğüslerinizin üstünde medikal sütyen ve ince bantlardan başka diren veya hortumlar olmaz.

 • Meme ameliyatı bitimi ardından 2 ile 3 saat sonra hemşire kontrolünde ayağa kalkabilirsiniz.

 • Yemek, tuvalet vb temel ihtiyaçlarınız dışında ilk gün yatakta istirahat etmeniz önerilir.

 • Estetik meme dikleştirme ameliyatından 6 saat sonra hastaneden taburcu olarak evinize gidebilirsiniz. Bazen bir gece hastanede kalmanız gerekebilir.

 • Estetik meme dikleştirme ameliyatı sonrası İlaçlarla Kontrol Edilebilen hafif bir ağrı olabilir.

 • Göğüslerinizin üstüne, yarayı ve memeleri ıslatmadan soğuk hidroterapi uygulaması (Su Geçirmez kap içinde buz) daha az şişlik olmasına ve daha az ağrı duyulmasına katkı sağlayabilir.

 • Yaranın kuru tutulması ve suyla temas etmemesi enfeksiyon riski açısından çok önemlidir. Hele silikonda kullanışmış ise uygun şartlar ve hijyen sağlanamayacaksa soğuk hidroterapi uygulanması sakıncalıdır ve yapılmaması belki daha iyidir.

 • Ameliyattan iki tam gün geçtikten sonra pansumanınız değiştirilir ve doktorunuzun izni ile duş alabilirsiniz. Eğer göğüslerinizin içinde silikon protez de varsa duş, banyo havuz ve denize girme süresini iyileşme durumunuza göre doktorunuz belirleyecektir. Estetik Cerrahınıza danışmadan hareket etmemelisiniz.

 • Bir hafta sonra yorucu olmayan aktivitelerinize dönebilirsiniz.

 • Meme dikleştirme sırasında siliko protez de kullanılmış ise 5 gün boyunca temel ihtiyaçlar dışında el harekerlerini sınırlamanız ve 1 hafta elinizi fazla yukarı kaldırma hareketinden sakınmanız önerilir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci

Meme dikleştirme estetiği iyileşme süreci göğüslerin içinde silikon olmasına veya yokluğuna göre farklılık gösterir. Estetik Göğüs kaldırma İyileşmesi bütün ameliyatlarda olduğu gibi sabır ve zaman ister. Tam sonucun alınması en erken 6 ay kadar süren bir zaman alır. Protez kullanılan meme dikleştirmelerde bu süre 1 yıl kadar olabilmektedir.

 • Göğüs dikleştirme ameliyatının erken dönemlerinde memeleriniz şiş ve biçimsiz görünebilir.

 • Ameliyat sırasında veya sonrasında doku içi kanmaları nedeniyle memelerinizin üstünde veya çevresinde sertlik, morluk ve şişlik olması mümkündür.

 • Morluklar ilk oluştukları anda adından da anlaşılacağı gibi mor renktedirler. İlk hafta sonunda kahverengi hale dönerler ve ikinci haftada sarı renk alırlar. Üçüncü haftada ise tamamen iyileşerek kaybolurlar.

 • Şişlikler büyük oranda 1. haftada iyileşirler. Serliklerin yumuşaması biraz daha uzun bir zaman alır ve bu meme iyileşme süreciyle ilgilidir.

 • Ameliyatın 4. günü doktorunuzun izni ile duş alabilirsiniz, bu süre silikonlu meme kaldırma ameliyatlarında 1 ile 2 hafta gibi biraz daha uzun olabilir.

 • Meme dikleştirme ameliyatından sonra 5. gün fazla yorucu olmayan ofis işlerinize dönebilirisiniz. Göğüslerinize silikon da takılmış ise bu süre 1 ile iki haftayı bulabilir.

 • Havuza ve denize yine estetik cerrahınızın onayı ile 2. haftadan sonra izin verilebilir. Silikon varsa bu süre uzayabilir.

 • Göğüslerinizi meme dikleştirme işleminden sonra 1 ile 2 ay kadar güneşten korumalısınız.

 • İlk adetlerinizde memede şişmeye bağlı gerilim ve ağrı olabilir.

 • Memede his azalması ve duyarlılık artması görülebilir. Bunlar sıklıkla geçidir.

 • İlk hafta seksten ve bir ay memenizi hafif temas dışı müdahalelerden korumalısınız.

 • İzler başlangıçta kızarık ve belirgin olabilir. İyileşme tamamlanınca belirsizleşir ve sütyen altında gizlenebilir.

 • Size önerilen özel medikal sutyeni 3-6 ay kullanmalısınız.

 • Memelerin son şeklini alması altı ayı bazen 1 yılı bulur.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Fiyatları

Göğüs (meme) dikleştirme fiyatları ile ilgili her gün internette; meme dikleştirme fiyatları, göğüs ameliyatı fiyatları, meme dikleştirme fiyatı, göğüs dikleştirme fiyatları ne kadardır, estetik meme dikleştirme ameliyatı ücretleri, meme estetiği fiyatı, göğüs ameliyatı ücretleri, ikinci meme dikleştirme estetiği fiyatları, ikinci meme kaldırma ameliyatı fiyatları, ikinci göğüs dikleştirme ameliyatı ücretleri, meme estetiği ne kadar, meme ameliyatı kaç para, göğüs ameliyatı ne kadar tutar, meme ameliyatı kaça yapılır, en iyi göğüs dikleştirme fiyatları, en uygun meme dikleştirme ameliyatı fiyatları, göğüs dikleştirme ne kadar, meme dikleştirme ücreti içeren fiyat kampanyaları, mevsimsel ücret içeren meme dikleştirme indirimleri, yıllara göre göğüs dikleştirme fiyatları, hastaneler meme dikleştirme fiyatları, doktor göğüs dikleştirme fiyatları, İstanbul'da meme dikleştirme fiyatları, estetik meme fiyatları, göğüs estetikleri fiyatı, meme ameliyatı fiyatı şeklinde binlerce arama yapılmaktadır.

Göğüs dikleştirme fiyatları, estetik meme kaldırma için silikon protez kullanılıp kullanılmamasına göre değişiklik gösterir. Ayrıca göğüs toparlamayı yapan doktora, ameliyatın yapıldığı hastaneye, meme kaldırma işleminin yapıldığı şehre, göğüs dikleştirmede kullanılan silikonların kalitesine, ameliyat sonrası takılan medikal sütyenin kalitesine göre farklılık gösterebilir.

Estetik ameliyatları maddi yönden değerlendirmek zordur. Çünkü bunlar doktorlara göre değişen, özel bilgi ve beceri gerektiren sanatsal işlemlerdir. Ameliyat olan insan da benzersiz ve eşsiz bir varlıktır. Buradan çıkan sonuç şudur, aynı kişiyi farklı doktorlar ameliyat ettiği zaman sonuçlar farklı olacağı gibi aynı doktorun farklı hastalarının da sonuçları farklı olur.

İstanbul'da şu temel hesaplama size göğüs dikleştirme fiyatının ne kadar olacağı hakkında yaklaşık bir fikir verebilir. Meme dikleştirme için kullanılan silikon fiyatları dolara endekslidir ve kur dalgalanmaları göğüs silikon fiyatı üzerine etki eder. Meme silikon ücretleri kullanılan markanın kalitesine göre yaklaşık bin liradan üç bin liraya kadar çıkabilir. Hastane masrafları da bin beş yüz liradan dört bin liraya kadar değişebilir. Doktorun ofis giderleri ve el emeğini üstüne eklerseniz yaklaşık bir silikon ile göğüs büyütme fiyatı fikri edinmiş olursunuz.

Göğüs (meme) dikleştirme fiyatları, yapılacak meme kaldırma ve toparlama türüne göre de farklılıklar gösterir. Örneğin 2 saat kadar sürede biten bir meme dikleştirme ile 3 saat kadar zaman alan göğüs toparlama ile 3 ile 4 saat süren meme küçültme işlemleri ücretleri de farklı olacaktır.

Göğüs dikleştirme fiyatları konusunda EN İYİ ÜCRET BİLGİSİ meme dikleştirme adayı muayene edilerek verilebilir. Silikonlu göğüs dikleştirme ile silikon kullanılmadan yapılan meme dikleştirme ücreti arasında, kaliteli bir protezin maliyetinden kaynaklanan 2 ile 3 bin lira arasında değişen fiyat farkları olabilir. Meme dikleştirme ücreti hakkında sizi ameliyat edecek estetik cerrahınız; meme dikleştirme için göğüslerinize silikon gerekli ise yerleştirmeyi düşündüğü silikonun markası, kalitesi ve fiyatı hakkında detaylıca bilgilendirecektir. Ayrıca ameliyat olacağınız hastane ve masrafları, meme dikleştirme ameliyatı sonrası kullanmanız gereken sütyenin fiyatı ve göğüs dikleştirme ücretine dahil olup olmadığı hakkında bilgi verecektir.

Meme dikleştirme Ameliyat Fiyatı konusunda en uygun ücret bilgisini göğüs dikleştirme işleminizi yapacak estetik cerrahınız sizi muayene ederek verebilir. Doktorunuza göğüs kaldırma hakkında görüşmeniz sırasında; muayene ücreti var mı?, ameliyat sonrası kontroller ücretli mi? vb. aklınıza gelen her şeyi SIKILMADAN net ve açıkça anlayacak şekilde sormalısınız. DOKTORLAR SİZİ YARGILAMAZ VE SUÇLAMAZLAR; OLDUĞUNUZ GİBİ KABUL EDERLER. Eğer sizi iyi bilgilendirip aydınlatırsa karar vermenizi kolaylaştırır ve sizi mutlu etmekten sizin kadar kendi de mutlu olur.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Meme Dikleştirme Sonrası Ağrı Olur mu?

Göğüs dikleştirme sonrası çoğu zaman ağrı kesici kullanmayı gerektirmeyen hafif bir gerilim ve dolgunluk hissi olması normaldir. Eğer silikon protez ile meme büyütme de yapılmış ise biraz ağrı görülebilir. Ağrı olursa ilaç ile kontrol altına alınabilir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Bebek Emzirmeyi Etkiler mi?

Göğüs dikleştirme ameliyatında, meme dokusu çıkarılmasa da bu dokuların yukarı taşınması ile süt kanalları zarar görebilir ya da işlevini kaybedebilir. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatında bebek emzirme konusu ile ilgili garanti verilemez. Hamile kalıp çocuk doğurarak emzirmeyi isteyenlerin, meme dikleştirme ameliyatını ertelemeleri en doğru yaklaşımdır.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Çocuk Emzirilebilir mi?

Meme dikleştirme sonrası süt verme işlevinin korunması seçilen tekniğe ve memenin sarkıklığına göre değişir. Hafif sarkıklıklarda meme dokusu ve süt kanallarının korunması ve genellikle emzirme işlevinin devam etmesi beklenir. Meme kaldırma sonrası BEBEK EMZİRME MÜMKÜN OLABİLİR AMA SÜT VERİMİ DÜŞEBİLİR. En doğru yol bu konuda endişeleri olanların meme kaldırma ve dikleştirme estetiklerini aile planlaması sonrasına bırakmalarıdır.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı, Büyütme ile Kombine Edilebilir mi?

Eğer göğüslerin sarkıklığına doku erimesine bağlı hacim kaybı eşlik ediyorsa ve memeler ideal vücut ölçülerine göre küçükse; göğüs dikleştirme ile birlikte uygun şekil ve boyutta bir protez ile büyütme yapılabilir.

Estetik Meme Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Kalıcı Çözüm Sağlar mı?

Estetik meme dikleştirme ile yeniden şekillendirilmiş göğüsler uzun süre güzel görünümlerini korurular. Estetik göğüs dikleştirme genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, sizin ve eşinizin daha mutlu olmasını sağlayan bir ameliyattır.HAYATTA HİÇ BİR ŞEY DEVAMLI VE KALICI DEĞİLDİR. Göğüs dikleştirme operasyonlarından sonra göğüsler uzun bir süre istenilen konumda kalabilir. Ama bir süre sonra göğüsler yeniden aynı sebepler ile sarkmaya başlayabilir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Meme dikleştirme fiyatları, operasyon içeriğine kullanılacak tekniğe ve protez gerekliliğine göre değişmektedir. Ayrıntılı fiyat ve ameliyat bilgisi için muayene gereklidir.

Kaldırılan Göğüsler Tekrar Sarkar mı?

Göğüs Dikleştirme Sonrası tekrar hamilelik ve aşırı kilo alıp verme durumunda memeler yeniden sarkabilir. Meme kaldırma ameliyatını artık çocuk istemeyen ve vücut ağırlığı düzenli olan bayanların yaptırması daha uygun olur.

Göğüs Kaldırma Memedeki Çatlakları Geçirir mi?

Meme cildinizdeki çatlak ve yırtıklar yalnızca çıkarılan bölümlerde düzelir, bu da meme altı bölgesi ile sınırlı bir alandadır. Meme dikleştirme çatlakları düzeltme veya yok etme işlemi değil göğüslerinizin biçimini toparlama ameliyatıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Memede İz Kalır mı?

Bütün cerrahi girişimlerde olduğu gibi göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası memelerde iz kalır. Göğüslerdeki izler, Sadece meme protezi konulan meme altında 4 cm' küçük bir iz şeklindedir. Bu iz meme altındadır ve sütyen içinde gizlenebildiği için genellikle rahatsız etmez. Fazla memede derisi çıkarılan göğüs toparlama işlemlerinde seçilen tekniğe bağlı olarak meme başı altında I, L ya da T şeklinde iz kalır. Meme başı etrafı iz iki yılın sonunda fark edilemeyecek kadar iyi iyileşebilir. Meme başından aşağı dik olarak inen çizgi de en iyi iyileşen izlerdendir. Genellikle meme dikleştirme ameliyatından iki yıl sonra izi seçmek zordur. Memenin altında kalan izler ise önden ve yandan bakıldığı zaman görünmez. Memedeki bütün izler sütyen altında kalır ve rahatlıkla gizlenebilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatında Çıkabilecek Sorunlar Nelerdir?

 • Meme dikleştirme sonrası meme başında his veya duyu kaybı görülebilir.

 • Göğüs dikleştirme sırasında veya sonrasında meme dokusu veya süt kanalları zarar görüp emzirme ve süt verme işlevi kısmen veya tamamen bozulabilir.

 • Meme dikleştirme ameliyatı sırasında ya da sonrasında kanama, kan kaybı, hematom (doku içinde kan birikmesi) olabilir.

 • Kötü yara iyileşmesi (hipertrofik skar, keloid) yada yara iyileşme gecikmesi görülebilir. Özellikle şeker hastaları, çok sigara içenler, ailevi olarak kötü izi yada belirgin yara izi olanlar yara iyileşmesi için risk taşırlar. Bu durumlar için özel tedavi yöntemleri gerekebilir.

 • Enfeksiyon, iltihaplanma, yara açılması, dikiş atması görülebilir. Bu durumlar zamanında müdahale edilerek düzeltilebilir. Açılan dikişler tekrar atılabilir.

 • Ameliyat sonrası yağ dokusunun parçalanması ve erimesi olabilir. Buna bağlı yara kenarından ya da dikiş arasında akıntı oluşabilir. Ameliyat sonrası devrede memelerde ağrı sızı, yanma, batma hissi olabilir.

 • Sarkıklığı fazla olan göğüslerde meme başı kaybedilme riski vardır. Çok sarkık göğüslerde meme başının yama şeklinde uygulanması tercih edilebilir. Meme başı koruyucu yöntem kullanılmış ve meme başı kaybı olmuş göğüslerde cerrahi yöntemler ve dövme ile birlikte tekrar meme başı yapmak mümkündür.

Kararınızın hayatınıza güzellikler katması dileğiyle...

Op. Dr. İSMAİL BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
0532 301 1737