Burun Tıkanıklığı Nedenleri & İstanbul & Op. Dr. İsmail Bayram

Image Description
burun tıkanıklığı

Burun tıkanıklığı nedeni her ne olursa olsun, eğer burnunuzda şekil bozukluğu da varsa; burun tıkanıklığı ameliyatları olan septoplasti ve konkaplasti ameliyatlarını burun estetiği ameliyatı ile birlikte olmanız en iyisidir. Böylece hem daha iyi bir burun görünümü kazanırsınız hem de daha rahat bir burun solunumu elde edersiniz.

Burun tıkanıklığına sebep olan eğri burun kıkırdağı, yedeği olmayan ve burnunuzun şeklini düzeltmek için kullanılan çok değerli bir dokudur. Bu yüzden, burun solunum problemi olan herkesin, estetik burun ameliyatı olma düşüncesi de varsa; burun tıkanıklığı problemi için solunum ameliyatı olmadan önce bir estetik cerrahi uzmanın görüşüne başvurmaları kendilerinin yararına olacaktır.

Burun Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir?

Burun tıkanıklığı bir çok nedene bağlı olarak oluşabilir ve burundan rahat nefes almayı zorlaştırabilir. Hatta bazen burun solunumu imkansız hale gelebilir. Burun Tıkanıklığı:

  • Burunda doğuştan meydana gelen anatomik yapı bozuklukları

  • Sonradan kaza, düşme, darp gibi travmalar sonucunda oluşan burun eğrilikleri

  • Eksik ve yetersiz burun ameliyatları sonucu burnun çökmesi, daralması

  • Enfeksiyon ve alerjik sebeplerle burun etlerinin şişmesi (konka hipertrofisi)

  • Burun orta bölmesi kıkırdak eğriliği (septum deviasyonu), gibi sebeplerin biri veya bir çoğu ile oluşabilir.

Burun yüzde çıkıntılı bir organ olduğu ve sık travmalara maruz kaldığı için; burun bozuklukları ve eğrilikleri sık görülmektedir. Bundan dolayı da burun estetiği ve burun ameliyatları İstanbul' da en çok talep edilen estetik ameliyatlar arasındadır. Burun yapısal olarak özellikle Karadeniz Bölgesinde karakteristik bir hal almıştır.

BURUN ESTETİĞİ, ameliyatı olan adaya ve operasyonu yapan doktora has bir müdahaledir. Burun estetiği ameliyatında akılda bulundurulması gereken konulardan biri de; burnun bir solunum organı olduğudur. Günümüzde Estetik Cerrahlar, burun estetiği operasyonlarında sadece burundaki görünümü ilgilendiren eğrilik ve yapısal bozuklukları düzeltmekle yetinmeden burun tıkanıklığı neden olan sorunları da tedavi etmektedir.

Op. Dr. İSMAİL  BAYRAM

Online Randevu

Hızlıca online randevu alarak tüm işlemlerinizi daha hızlı tamamlayabilirsiniz...

Randevu Al
Image Description
SVG

Adres

Büyükdere Caddesi NO : 24 Hukukçular Sitesi Daire NO:20 Şişli / İSTANBUL

0532 301 1737