Image Description

Silikondan üretilmiş meme protezleri onlarca yıldır binlerce kadında kullanılmıştır. Günümüzdeki klinik birikim ve tecrübelerin sonucunda ulaşılan günkü bilgilerimiz bir kaç istisna dışında göğüs silikonlarının önemli bir yan etkisinin olmadığı yönündedir.

Erkekteki meme büyümesinin tedavisinde göğüs küçültme ameliyatı sonrası, meme başı renkli doku ile cilt sınırından yarım ay şeklinde bir kesi ile girilir. Bu giriş yolu koyu renkli deriden açık renkli cilde geçiş bölgesi olduğundan iz zor fark edilir. İz zamanla solarak belirsiz hale gelir.

Erkek meme büyümesi düzeltme ameliyatı sonrası genellikle rahat geçer. Bu operasyon olağan dışı bir durum olmadıkça hastanede kalmayı gerektirmez. İlk bir iki gün ilaçla kontrol edilebilen hafif bir ağrı olabilir. Bir kaç gün sonra normal hayata dönebilir.

Günümüzde meme estetiğinin cerrahi ve cerrahi dışı pek çok yöntemi bulunmaktadır. Ancak meme estetiği ameliyatı; ameliyatsız yöntemlere oranla çok daha güvenilir bir operasyon süreci sunmasının yanı sıra aynı zamanda kalıcı etki göstermektedir. Bu nedenle günümüzde pek çok kadın meme estetiği ameliyatlarını tercih etmektedir. 

Meme estetiği ameliyatı olmadan önce ameliyat olacak kişi ayrıntılı bir muayene süreci yaşamaktadır. Bu süreçte fizik muayene ve kan testlerinin yanı sıra röntgen, ultrason ve mamografi gibi radyolojik görüntülemelerden de faydalanılmaktadır. 

Meme estetiğinde uygulanabilen işlemlerin başında; meme büyütme, meme küçülme ve meme dikleştirme uygulamaları gelmektedir. Kişinin arzusuna göre ve meme ölçüsüne göre hangi işlemin ya da işlemlerin yapılacağına ameliyat planlaması sırasına karar verilmektedir. 

Meme estetiği olabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve sağlık açısından herhangi bir problem yaşamıyor olmak gerekmektedir. 18 yaşındakilerin meme estetiği olmasında gerek yasal gerekse de fizyolojik açıdan bir engel bulunmamaktadır.

Meme estetiği uygulamaları oldukça uzun süren ve ayrıntılı ve kapsamlı bir operasyondur. Bu nedenle bu ameliyatlarda genel anestezi uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Günümüzde meme estetiği ameliyatları sonrasında uygulanan dikişlerin izleri zaman içerisinde gözle görülemeyecek kadar iyileşme yaşayabilmektedir. Ancak bu durumun doktorun tecrübesine ve cilt yapısına bağlı olduğu unutulmamalıdır.

Meme estetiği ameliyatlarının kansere neden olduğu konusunda herhangi bir kanıtlanmış veri bulunmamaktadır.

0532 301 1737